Powiększony węzeł chłonny za uchem u 19-latki

Dzień dobry, mam 19 lat, od szkoły podstawowej (jakoś od 12 r.ż) mam za uchem powiększony węzeł chłonny- a przynajmniej tak uważają lekarze podczas badania palpitacyjnego. ,,Kulka" ma około 1-1,5 cm średnicy, podczas infekcji pobolewa i trochę się powiększa (co pewnie wskazuje na węzeł chłonny). Lekarze u których byłam bagatelizują problem, jednak ja chciałabym dowiedzieć się co to jest - jakie kroki podjąć w celu dalszej diagnostyki?

Węzły chłonne mogą osiągać wielkość do ok 1 cm i jest to normalne. W Pani przypadku wskazane jest badanie ultrasonograficzne węzła (USG) i innych węzłów tej okolicy, w tym szyjnych. Proszę również zastanowić się, czy w ostatnim czasie nie było jakiejś infekcji ucha bądź np. skóry w tej okolicy, albo czy nie chorowała Pani na jakieś choroby zakaźne, gdyż to mogło właśnie spowodować jego powiększenie.
Jeśli węzeł bardzo szybko się powiększa zalecana jest wizyta u hematologa.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza chirurga. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.