Powiększony węzeł odczynowy w dole nadobojczykowym

Czym moze byc spowodowany powiekszony (10,2 mm) wezel ODCZYNOWY w dole nadobojczykowym? Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam. Węzeł odczynowy to węzeł powiększony jako reakcja na stan zapalny toczący się w obrębie spływu chłonki drenowanego przez ten węzeł. W tym wypadku zapalenie może dotyczyć uszu, zębów, migdałków, gardła oraz wszelkich struktur głowy i szyi.