Powiększony węzeł w dole nadobojczykowym a prawidłowy wynik RTG klatki piersiowej

Witam, mam takie pytanie wyczułem malutkiego węzła w dole nadobojczykowym w dotyku około 5-6mm, ogólnie mam powiekszone węzły od 4 lat na szyji, miałem robione 4 razy usg szyji węzły max 14mm(odczynowe) ostatnio rtg klatki- OK czysto. Czy możliwe że ten węzeł nie jest nowotworowy skoro rtg klatki wyszło ok? nie mam innych objawów, a węzły szyjne powiekszone zapewne przez gronkowca MRSA którego posiadam, ale podobno obojczykowe nie powiekszają sie "od tak" 5-6 mm obojczyku to nie patologia??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej istnieje taka szansa, że opisany węzeł chłonny nie jest powiększony ze względu na chorobę nowotworową. Zdecydowanie powinniśmy jednak choroby nowotworowe wykluczyć - w tym nie tylko raka płuc, ale także nowotwory okolicy głowy i szyi, żołądka, itd. Sugeruję konsultację ze specjalistą hematologiem, który pokieruje dalszą diagnostyką.