Powierzchowna zmiana - czy to guzek?

Witam.

Mam 16 lat, parę dni temu wyczułam pod palcami na swojej lewej piersi jakąś "gulkę". Jest pod skórą, u góry przy brodawce. Raczej się nie przesuwa, jest okrągła, dość twarda, taka na pół centymetra. Dwa dni temu kiedy dużo ją dotykałam to bolało przy dotyku. Nie wiem czy to może jakiś pryszcz ropny taki pod skórą czy guzek czy co. Może to właśnie taki pryszcz od solonej wody w morzu? Bardzo się martwię. Jest to bardzo dobrze wyczuwalne. Nawet delikatnie palcem dotykając bez żadnego przyciskania można wyczuć lekkie jakby uwypuklenie.

Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Jeśli zmiana umiejscowiona jest podskórnie możemy podejrzewać zapalenie mieszka włosowego. Przypadłość niegroźna, aczkolwiek wymagająca najczęściej stosowania maści z antybiotykiem. Złośliwy guz piersi należy raczej wykluczyć. Na podstawie opisu nie można też wykluczyć innego rodzaju zmiany. Miejsce zmienione może ocenić lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Jeśli objawy nie ustąpią po kilku dniach proszę się z nim skontaktować.