Powietrze w brzuchu po lewej stronie - co to takiego?

Od jakiegoś czasu mam dziwne uczucie w brzuchu, wydaje mi się jakbym miała w brzuchu bańkę z powietrzem. To nie są wzdęcia, nie czuje się "rozdęta", ale jakbym miała taką bańkę w lewej stronie podbrzusza. Zazwyczaj zdarza się to na czczo, choć miało to miejsce również po posiłku, ale znacznie rzadziej. To uczucie czasami występuje też po wypiciu kawy. Kiedy się ruszam, biegam, schylam to odczuwam jak ta kulka powietrza się przemieszcza w górę lub w dół i słyszę jakby burczenie. To nie boli, ale jest to bardzo nieprzyjemne uczucie, tak jakbym miała przedziurawiony żołądek, coś w tym stylu. Dodam jeszcze, że zazwyczaj dzieje się tak rano i nie ma później opróżniania gazów. Mam 23 lata.

23 LAT ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam!

Trudno powiedzieć co może powodować u Pani uczucie bańki powietrza w lewym podżebrzu. Może być to jedynie powietrze gromadzące się w zagięciu śledzionowym jelita grubego. Może to być również powiększona śledziona lub jakiś rodzaj przepukliny. Brak objawów bólowych jest ważny, ale nie znamienny. Warto skonsultować ten problem z lekarzem. Proponowałabym Pani udanie się na USG jamy brzusznej.

Pozdrawiam