Powikłania objawiające się po boreliozie

Mam pytanie poznalem kobiete ktora ma bolerioze jezeli dobrze pisze ze ma bo malo o tym wiem. Kiedys ja kleszcz ugryzl miala rumien na nodze i w jakis badaniach jej wyszlo cos tam dokladnie nie wiem. I pytanie bo naczytalem sie o mozliwych w przyszlosci powiklaniach ze cos po ilus latach sie moze objawic jakas choroba. Czy te choroby sie objawia jezeli tak to na ile procent jest to prawdopodobne, jezeli i czy da sie to w taki sposob okreslic wogole.

Aleksander Ropielewski

Możliwe są powikłania odległe choroby, głównie dotyczące układu nerwowego. Mogą one mieć różne manifestacje i zależna są od prowadzonego leczenia.