Powikłania po konizacji + wyniki

Witam :)
Mam pytanie odnośnie moich wyników? A więc tak...W zeszłym roku 14.10.09. miałam robioną cytologię i wyszedł mi wynik 3 z asc-h Cin 1 miałam bóle brzucha, stwierdzono obecność DNA wirusów HPV wysokiego ryzyka. Potem miałam jeszcze raz pobierany wymaz 14.12.09 i wyszedł 3B L-SIL i podejrzenie infekcji wirusowej. Dnia 27 .01.010.miałam przeprowadzoną biopsję szyjki macicy, łyżeczkowanie śluzówki kanału macicy. Teraz mam już Cin 2 i jestem po konizacji, a zabieg był 18.02.010. od dnia 18.02 .do 25.02.było ok. Leciał jakiś śluz i trochę plamiłam, a w dniu 27.02. miałam 2 dni krwotoku i się przeraziłam i zadzwoniłam do szpitala żeby się dowiedzieć czy jest to normalne i co się dowiedziałam, że tak, strupek się odkleja i to normalne.

Potem się jakoś unormowało, aż do dzisiejszego dnia 2.03. Wstałam rano i całą podpaskę miałam czerwoną do tego odczuwałam bóle jak na miesiączkę i mam do tej pory, a przewidzianą miesiączkę mam dostać 6.03.
Czy to może przyśpieszyć? I czy moje wyniki wskazują na komórki rakowe szyjki macicy?
Proszę o odpowiedź? Teraz czekam aż 3 tygodnie na odbiór wyników i się denerwuję co będzie dalej.:(

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Krwawienie, które Pani teraz obserwuje, to zapewne miesiączka. Sam zabieg nie powinien przyspieszyć jej wystąpienia, ale sądzę że można uznać, że pojawiła się ona mniej więcej w spodziewanym terminie.

Diagnoza co do natury zmian w szyjce macicy może być postawiona ostatecznie dopiero na podstawie badania histopatologicznego. Proszę się jednak nadmiernie nie denerwować. Wynik badania cytologicznego wskazuje, że zabieg został najpewniej wykonany w odpowiednim momencie- przed transformacją w tzw. raka in situ, czyli nienaciekającego= niewykraczającego poza obręb nabłonka szyjki macicy, a więc bez ryzyka przerzutów.

Pozdrawiam serdecznie!