Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Osoba

W dniu 17.02 moja żona miała zrobioną koronografię, po raz drugi po 11 latach. Nie stwierdzono nieprawidłowości "LTW i PTW bez zwężeń, kręty przebieg naczynia". Jednak od zabiegu cały czas boli lewa noga, tj. wewnętrzna i zewnętrzna strona uda cierpnie, noga drętwieje od pachwiny do kolana. Przy pierwszej koronografii było tylko jedno nakłucie, przy drugiej dwa nakłucia. Co może być przyczyną takiego drętwienia, co należy zrobić.    

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa Śródmieście
Edytuj odpowiedź

Witamy serdecznie!

Zabieg koronarografii, jak każda interwencja lekarska niesie za sobą ryzyko powikłań. Po opisanych objawach można wnioskować, że doszło do uszkodzenia nerwów zaopatrujących czuciowo skórę. Objawia się to zaburzeniami czucia w obrębie obszaru zaopatrywanego przez uszkodzony nerw. Taki stan zwykle ustępuje samoistnie. Warto jednak aby dolegliwości Pańskiej żony ocenił lekarz. Podczas wizyty będzie możliwe określenie rokowań co do tego, kiedy uporczywe objawy ustąpią.

Lek. Diana Kupczyńska 88
Lek. Diana Kupczyńska Lekarz medycyny estetycznej, Wrocław Krzyki 88 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Zdecydowanie tak poważny temat proszę przedyskutować ze swoim kardiologiem. Jak każda procedura inwazyjna, koronarografia niesie ze sobą ryzyko powikłań, w tym poważnych (np. powstanie tętniaka rzekomego, krwawienia, zaburzeń rytmu serca itd.)

Podobne pytania