Powikłania po usunięciu wysoko położonych zębów mądrości

Jakie są możliwe powikłania po usunięciu wysoko położonych zębów mądrości?

Literatura podaje, że osoby pozbawione zębów mądrości mają kilkukrotnie większe ryzyko urazu mechanicznego mózgu (badanie zostało przeprowadzone na sportowcach uprawiających sporty kontaktowe) a w 90% przypadków po usunięciu dolnych ósemek dochodzi po wielu latach do powstania jam martwiczych w miejscu ekstrakcji. Pozdrawiam