Powikłania przy pobieraniu płynu rdzeniowo-mózgowego

Witam ! czy po pobraniu płynu rdzeniowo-mózgowego mogą wystąpić jakieś powikłania niebezpieczne dla zdrowia? mam mieć to robione,ale bardzo się boję,dlatego proszę o odpowiedz ! z góry bardzo dziękuje :)))

Najczęstszym powikłaniem są tzw.popunkcyjne bóle głowy,których wystąpienie można zminimalizować odpowiednim postępowaniem pacjenta po zabiegu (szczegóły wyjasni lekarz wykonujący punkcję). Inne powikłania (np. zakażenia ) są niezmiernie rzadkie i proszę nie obawiać się tego zabiegu.
Michał Janicki