Powinnam schudnąć? Jaka dieta będzie najlepsza dla mnie?

Mam 12 lat, wzrostu 165 cm i ważę 58 kg. Powinnam schudnąć? Jaka dieta jest najlepsza ?
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 21,3 i znajduje się między 75 a 90 centylem na siatkach centylowych, czyli w zakresie szerokie normy, ale może onznaczać tendencję do nadwagi.

Powinnaś zatem zwracać uwagę na to, co jesz, aby w przyszłości uniknąć problemów z nadwagą. W Twoim wieku nie można się jednak odchudzać, ponieważ rozwijasz się jeszcze. Najlepsza dla Ciebie będzie zdrowa dieta skomponowana zgodnie z pramidą żywienia, czyli bogata w warzywa, owoce, produkty zbożowe z pełnego przemiału, chude źródła białka (nabiał, mięso), wykluczająca fast foody, słodycze i inne potrawy wysokokaloryczne. Dieta ta powinna być połączona z aktywnością fizyczną:

http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam