Powód zatrzymania okresu przez tabletkę po "Escapelle"

Witam.Jestem po tabletce po Escapelle. Wykonałam teksty ciążowe były negatywne.Poszłam do ginekologa ponieważ okresu nie mam już 3 miesiąc powiedział tylko że mam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne na wywołanie okresu. Minęło już 8 dni odkąd je biorę.Czy jestem już chroniona przed ciążą czy powinnam stosować dodatkowe środki antykoncepcji?I jaki był powód zatrzymania okresu przez tabletkę po?

Małgorzata Panek

Tabletka Escapelle doprowadza do zachwiania równowagi gospodarki hormonalnej, czego efektem może być np brak miesiączki. Nie napisała Pani jakie tabletki przyjmuje. Jest to istotne , bo np preparaty Luteiny nie chronią przed zapłodnieniem. Jeśli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne dwufazowe, przez pierwsze 7 dni stosowania wskazana jest dodatkowa antykoncepcja. W razie wątpliwości radziłabym skonsultować się u swojego ginekologa.
Pozdrawiam