Powolny przerost wagi w ciąży

Dość powolny przyrost wagi w ciąży. Jestem w 25tc i przytyłam dopiero 2kg, zdrowo sie odżywiam i duzo pije wody mineralnej, unikam słodkich napojów i obżarstwa przy okazji duzo sie ruszam, ponieważ brzuszek jest niewielki. Zaczynam sie martwić, ze moze zbyt mały? Ostatnie badania miałam 3tyg temu wyniki w normie. Wtedy przy 20tc przytyłam tylko1kg z czego dziecko ważyło 320g. Mam powód do zmartwień ?

Dzień dobry,
niestety nie wiem jaka była Pani waga wyjściowa, tzn. przed ciążą. Za prawidłowy przyjmuje się przyrost masy ciała w drugim i trzecim trymestrze ciąży pomiędzy 0,2 a 0,3 kg na tydzień. Dodatkowa energia dostarczana do organizmu wynosi w II trymestrze + 360 kcal na dobę, w III trymestrze + 475 kcal na dobę.
Pozdrawiam