Powracająca grzybica pochwy. Jak się jej pozbyć?

Witam, mam 24 lata, od około 5 lat walczę z nawracającą grzybicą pochwy. Nie stosuję tamponów, dbam o higienę, byłam u paru lekarzy i żaden nie zlecił żadnego badania w tym kierunku, raz leczona byłam wraz z partnerem. Dolegliwości wracały również, gdy byłam w ciąży. Obecny ginekolog zalecił stosowanie po kuracji globulek z wit. C, ale niestety problem po 3 tyg. powrocił. Nie wiem już, co mam robić. Bardzo proszę o poradę.

Witam serdecznie.

Najczęściej nawracające grzybice związane są z upośledzeniem odporności organizmu i zachwianiem prawidłowej flory bakteryjnej. Może warto zrobić chociaż podstawowe badania - morfologię, badanie ogólne moczu, TSH, poziom cukru.
Warto oprócz leków zastosować również pałeczki kwasu mlekowego (dostępne w wielu postaciach w aptece bez recepty).
Proszę ponownie powtórzyć jednoczesne leczenie partnera.

Pozdrawiam.