Powracająca grzybica pochwy przy niedoczynności tarczycy i hormonalnej antykoncepcji

Dzień dobry, mam wielki problem i nie umiem sobie z nim poradzić. Od jakiegoś pół roku co miesiąc w trakcie miesiączki lub po miesiączce dostaje grzybicy pochwy, przechodzi mi, gdy wezmę f***, ale za każdym razem wszystko wraca. Byłam u dwóch ginekologów i żaden jeszcze mi nie pomógł. co mam robić żeby nie mieć tego problemu? Mam 18lat, do tego mam małą niedoczynność tarczycy, biorę tabletki antykoncepcyjne od dwóch lat i nic się wcześniej takiego nie działo. Dodam, że od dwóch miesięcy moja miesiączka nie jest obfita. Miesiąc temu trwała dwa dni,w tym miesiącu trwała 3dni, lecz tak jak wcześniej pisałam, nie była obfita. Co może być przyczyną, czy grzybica może spowodować w późniejszym czasie problem zajścia w ciąże,lub inne problemy? Za każdym razem, gdy byłam u ginekologa, prosiłam o cytologię, lecz nikt nie widział takiej potrzeby. Od dwóch lat chodzę do ginekologa i ani razu nie byłam dobrze zbadana. Proszę o odpowiedź, jestem bardzo zaniepokojona.

Należy zwrócić uwagę na: odpowiedni płyn do higieny intymnej- bezzapachowy, noszenie bielizny bawełnianej (zwykłe majtki, nie stringi), bez wkładek, jak najmniej chodzenia w rajstopach, kąpiel tylko pod prysznicem i zawsze mycie narządów w odpowiednim kierunku (czyli w stronę odbytu a nie odwrotnie), pamiętać o własnym (!) ręczniku albo wręcz o stosowaniu ręczników jednorazowych. Dieta bez słodyczy.

Jeśli zmiany będą nawracać warto pokusić się o długotrwałą kurację (ale po oznaczeniu z jakim patogenem mamy do czynienia).
Jeśli jest Pani osobą aktywną seksualnie to leczymy obowiązkowo również Pani partnera.