Powracająca opryszczka na ustach

Witam, zmagam sie juz po raz chyba 100 :-( z wirusem opryszczki na ustach :-( jak skutecznie pozbyć się tego klopotu... mam juz tego dość... ciągłe nawracanie sie tego świństwa:-( pomocy

Wyleczyc sie nie da. Czestosc nawrotu mozna zmniejszyc stosujac przewlekle acyklowir. Zastanowic sie tez warto nad badaniami w kierunku niedoboru odpornosci. Postepowanie pomoze ustalic dermatolog.