Powracająca rwa kulszowa

Witam. 7 raz w ciągu 3 lat mam rwę kulszową, i znowu dostałam sterydy. Byłam rehabilitowana, masowana, nagrzewana, rwa powraca. Między atakami rwy kręgosłup boli raz mniej raz więcej. W MR 2012r przepuklina krążka L4/5 zwęża zachyłki boczne i prawy otwór m/kręgowy, uciska korzeń nerwowy L5 prawy, modeluje korzeń lewy. MR 2013r szerokopodstawna tylna wypuklina krążka L4/5 powoduje kompresję brzusznej powierzchni worka oponowego, bez cech kompresji nerwów. tak samo na L5-S1. Co robić?

Witam,
Trudna decyzja. Leczenie operacyjne wiaze sie z ryzykiem rozwoju blizny pooperacyjnej w okolicy korzenia nerwowego i powrotem dolegliwosci bolowych, ktore sa trudne do leczenia. Nie wiem z pani wpisu czy sterydy byly podawane w formie blokady czy w formie doustnej. Osobiscie polecalbym sprobowanie radiofrekwencji pulsacyjnej, ktora wywiera podobny efekt do sterydu ale nie wiaze sie z ryzykiem dzialan ubocznych sterydu.