Powracające ataki kaszlu na jesień, czy to astma?

Witam, od kilku lat co roku w okolicach października-listopada zaczynam mieć napady kaszlu. Początkowo (tzn. pierwsze dwa trzy tygodnie) są one sporadyczne, ale po tym okresie stają się coraz częstsze i mocniejsze, kaszle mnie cały dzień, niekiedy aż wymiotuje. Przede wszystkim ataki kaszlu występują gdy zmieniam otoczenie, np. przychodzę do domu, bądź wychodzę na zewnątrz. Stan taki trwa ok. 4 miesięcy, gdy kończy się zima kaszel sam ustaje i wraca dopiero na jesień. Próbowałam naprawdę wielu rzeczy, byłam u kilku lekarzy, ale nic nie jest mi w stanie pomóc, nie wiem czy to astma, może jakaś alergia, brałam przez cały ten okres tabletki antyalergiczne, ale to nic nie pomagało.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Opisywane objawy mogą wskazywać na alergię, jeżeli nie były wykonywane testy w kierunku alergii warto wziąć pod uwagę ich wykonanie.

Być może objawy wynikają również z reakcji na bardzo suche powietrze, które niestety w sezonie grzewczym jest właściwe we wszystkich ogrzewanych pomieszczeniach. Może warto wypróbować nawilżyć powietrze i sprawdzić czy objawy zmniejszą swoje natężenie.
Proszę rozważyć wizytę u alergologa.

Pozdrawiam