Powracające bóle brzucha i wymioty u 9-latka

Witam syn 9 lat miał robione badania:morfologię,mocz i kał i wszystko jest w porządku.Syn od około roku czasu ma co około miesiąc dwa miesiące bóle brzucha i wymioty.Czasami robi się jemu słabo.Jak na chwile się położy bądż usiądzie i się napije i coś zje wszytko wraca do normy i czuje się dobrze.Mam pytanie czy to ma jakieś podłoże chorobowe ze strony układu pokarmowego?Czy po prostu szybko rośnie?Czy i jakie powinnam zrobić dodatkowe badanie?

Małgorzata Panek

Czy ból wybudza dziecko ze snu? Czy występuje tylko w spoczynku? Czy wystąpiły jakieś zmiany w życiu rodzinnym lub w szkole? U dzieci takie dolegliwości mogą być związane ze stresem. Należałoby wykluczyć jednak przyczyny związane z chorobami przewodu pokarmowego. Proszę udać się z dzieckiem do pediatry.
Pozdrawiam