Powracające epizody nerwicy lękowej i nerwicy natręctw

Od lat cierpię na powracające epizody nerwicy lękowej i nerwicy natręctw. Trzy tygodnie temu zdarzyły mi się dwie nieprzespane z powodu stresu noce, co uruchomiło mechanizm lęku przez zasypianiem, który trwa aż do teraz. Przyjmuję 150mg Trittico CR, które jednak jak na razie nie daje oczekiwanych rezultatów, oraz doraźnie Nasen, który teoretycznie jest bardzo silnym lekiem nasennym, a jednak na mnie niemal nie działa. Czy powinnam zmienić leki czy raczej pomyśleć o terapii?

Witam

Jeśli farmakoterapia nie przynosi optymalnych rezultatów, wskazana byłaby psychoterapia CBT (poznawczo - behawioralna), jest to metoda leczenia zaburzeń lękowych, nerwicowych i depresyjnych, o określonej strukturze, ukierunkowana na cele i problemy pacjenta "tu i teraz", terapeuta i pacjent współpracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu w kontekście związku jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby. Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie. W Pana przypadku odpowiednio dobrane leczenie (psychoterapia), może być szansą na poprawę samopoczucia i zmniejszenie objawów.
Pozdrawiam serdecznie