Powracające koszmary senne, które nasiliły się po śmierci taty

Witam, od wielu lat borykam się z powracającymi koszmarami sennymi. Często mi się śni, że mogę umrzeć np: topię się, spadam z wysokości. Nie wiem co mam robić. Dodatkowo po śmierci taty moje koszmary się nasiliły i przeszkadzają mi w normalnym funkcjonowaniu, bo często myślę o tym co śnię i czuje się przez to zaniepokojona, odczuwam lęki że ktoś może mnie zdradzić, oszukać, boję się że zostanę z dnia na dzień sama bez nikogo. Proszę o jakąś opinię lub poradę co powinnam zrobić

Podobne objawy najczęściej maja tło emocjonalne. Warto w procesie psychoterapii przyjrzeć się objawom, ich emocjonalnym przyczynom, relacji z ojcem itp. To pomoże Pani poradzić sobie nie tylko z objawami, ale także odbudować zaufanie do ludzi i bliskość w relacjach. Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa.

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultacje do psychoterapeuty, które mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu psychoterapii.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Istotnym wskazaniem do skorzystania ze specjalistycznego wsparcia są objawy, które wyraźnie utrudniają funkcjonowanie, a o tym właśnie napisałaś. Odwagi!