Powracające uczucie głodu w ciągu dnia

Dzień dobry, nie mogę zwalczyć często powracająego uczucia głodu w ciągu dnia. Jestem przy kości, bo nie lubię się ruszać i coraz mniej mogę. (Mam SM i kłopoty z chodzeniem) Proszę o poradę i tym samym ratunek przed jeszcze gorszymi konsekwencjami związanymi ze stałym wzrostem wagi. Nie panuję nad tym. Wobec w/w sama czuję, że będę mieć coraz gorsze kłopoty zdrowotne. Za pomoc z góry serdecznie dziękuję. Z poważaniem Joanna

witam serdecznie,

wzmożony apetyt jest często skutkiem źle dobranej diety i spożywania posiłków o zbyt wysokim indeksie glikemicznym. Po zjedzeniu takich produktów gwałtownie rośnie poziom cukru w naszym organizmie. Szybko wzrasta również poziom insuliny, która ,,trawi'' cukry i tak jak one szybko wzrosły tak szybko spadają i w momencie nagłego spadku cukru my odczuwamy głód . W ten sposób powstaje błędne koło a każdy posiłek napędza kolejny.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

To co Pani opisuje to raczej kwestia dla psychologa-psychodietetyka. Ponieważ nie lubi Pani ruchu i jak sadze drastycznych zmian w jadłospisie, zalecana jest terapia małymi krokami.

Joanna Gerwel
Psychologa, Psychodietetyk
www.joannagerwel.pl