Powracający ropień nad zębem po leczeniu górnej siódemki

Witam mam leczony ząb górna siódemka, , był ropień nad zębem, który został przecięty by ropa miała ujście. Kanałowo był leczony kilka razy po przecięciu dziąsła, po pewnym czasie dziąsło zrosło się inaczej urosła na nim kulka która wycięto, po uszelnieniu wszystkich kanałów, usunięto mi tą narość. Lecz w chwili obecnej znowu mi ta kulka wróciła rana zrosła się. Co mam zrobić, za tydzień ide założyć bląbe nie chce tego zeba stracic gdyż duzo już kasy na niego wydałem.

Witam,
z pewnością przeanalizowałabym źródło infekcji, czyli skąd ta ropa? jak kanały przeleczone, może z pogłębionej, zakażonej kieszonki dziąsła, może któryś korzeń jest pęknięty tak, że na prześwietleniu nie widać? może to sąsiedni ząb? strzelam w ciemno, możliwości jest wiele.