Powrót depresji pomimo prowadzonego leczenia?

Moja mama choruje od lat na depresję i cały czas jest pod opieką swojego lekarza, ale ostatno martwi mnie jej zachowanie. Czy możliwy jest powrót choroby, kiedy bierze się leki przeciwdepresyjne od kilku lat przepisywane przez lekarza?

ponad rok temu

Szanowna Pani,

W swoim mailu podała Pani zbyt mało szczegółów dotyczących tego, co w zachowaniu mamy wzbudza Pani niepokój. Zdarza się, że pomimo prowadzonego leczenia obserwujemy nawrót objawów depresyjnych bądź też w miarę upływu czasu słabnie reakcja na lek przeciwdepresyjny i konieczne są modyfikacje dawek. Każdy przypadek jest inny i każdy należy rozpatrywać indywidualnie. Najważniejsze jest, aby osoba chora nie zapominała o regularnych wizytach kontrolnych u psychiatry, bo tylko w ten sposób uda się dostosować leczenie do aktualnie występujących dolegliwości. Jeśli zachowanie mamy wzbudza Pani niepokój, proszę starać się namówić ją na wizytę u specjalisty-lekarza psychiatry.

Pozdrawiam serdecznie