Powrót do aktywności fizycznej po krioablacji balonowej serca

Jestem tydzień po krioablacji balonowej serca. Powodem zabiegu było napadowe migotanie przedsionków, pojawiające u mnie co jakiś czas od 8 lat. Mam pytanie - kiedy mogę podjąć normalną aktywność zawodową? Czy np. po 3 tygodniach będzie to bezpieczne? Moja praca wymaga wykonywania dużego wysiłku fizycznego (przenoszenie ciężarów do 30,00kg), jak i umysłowego (koncentracja przez większość dnia). Z tego, co się dowiadywałem, zagojenie się serca po krioablacji może potrwać jakiś czas. Czy mój powrót do aktywności zawodowej powinien być poprzedzony jakimś rodzajem badań, które potwierdziłyby, że jest to bezpieczne?

Witam! Powrót do pełnej aktywności zawodowej zależy od stanu pacjenta. Jeśli samopoczucie jest dobre, nie występują jakiekolwiek objawy mogące sugerować zaburzenia rytmu serca czy jego niewydolność to może Pan powrócić do pracy po 3-4 tygodniach od zabiegu. Przy dobrym stanie ogólnym nie ma konieczności wykonywania konkretnych badań przed powrotem do pracy, jednakże może Pan zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu wykonania EKG spoczynkowego. Oprócz tego oczywiście powinien Pan przestrzegać zaleceń otrzymanych przy wypisie ze szpitala. Pozdrawiam serdecznie!