Powrót do ćwiczeń na siłowni po operacji przepukliny pachwinowej

Witam Jestem 3 miesiące po operacji przepukliny pachwinowej z użyciem siatki,z tego co mówił lekarz była ona bardzo mała( 1 miesiac przed operacja na badaniu lekarz powiedzial,ze mam rozszerzony pierscien czy cos ale chcialem zalatwic sprawe jak najszybciej i skierował mnie na zabieg).Mam pytanie:czy moge zaczać juz stopniowo cwiczyć na siłowni(klatke,biceps ramiona)?I czy moge zaczac cwiczyć brzuch? pozdrawiam Antek

Zasadniczo po 3 miesiącach można rozważyć podjęcie ćwiczeń bez dźwigania i silnego napinania tłoczni brzusznej. Proponował bym porozmawiać z chirurgiem leczącym.

Dr n. med. Marek Rawski

Szanowny Panie - Tak, ale bardzo spokojnie i stopniowo systematycznie więcej. Siatka w tym okresie została wbudowan w tkanki, więc nic nie grozi.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani / Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.