Powrót do ćwiczeń po cholecsytektomii metodą klasyczną

Witam serdecznie, jestem 2mc po cholecytektomii metoda klasyczna. Po jakim okresie mozna wrocic do spotu typu silownia .cwiczenia na worku bokserskim aby nie nabawic sie chociazby przepukliny i bez obaw cwiczyc . I 2 pytanie czy moge juz stosowac Dermatix gel na blizny .Dziekuje z gory za odpowiedzi

Dermatix żel można już stosować, a powrót do pełnego obciążenia mięśni powłok brzusznych najlepiej, żeby nastąpił 3 miesiące po zabiegu.

Witam , nie znam przebiegu ani efektu końcowego operacji - nie potrafię więc odpowiedzieć autorytatywnie na pytanie!!! Proszę koniecznie zwrócic sie z tymi pytaniami do operatora!!! z.żurawski

Siłownia 3-4 miesięcy po operacji, boks 5-6 miesięcy po operacji. Dolegliwości bólowe są informacją, że jeszcze a wcześnie. Dermatix możma oczywiście stosować.