Powrót do domu po zabiegu endoprotezy stawu biodrowego

Witam jak wrócić ze szpitala po zabiegu endoprotezy stawu biodrowego czy mogę siedzieć w aucie osobowym czy ambulansem na leżąco ? Pozdrawiam

Dzień dobry,

Przede wszystkim proszę pamiętać, że podczas siedzenia kolana muszą znajdować się na poziomie bioder lub niżej (po endoprotezoplastyce obowiązuje Pana zakaz zginania nogi w stawie biodrowym więcej niż 90 stopni). Jeżeli chce Pan wracać normalnym autem osobowym proszę na siedzenie położyć poduszkę, by było wyżej.

Pozdrawiam serdecznie.