Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powrót do formy psycho-fizycznej po masturbacji

Witam .Jak szybko wrócić psychicznie po masturbacji ? Chciałbym aby znów powróciła duża ilość dopaminy . Ile czasu trzeba ? , Jak można to przyspieszyc ? Po wytrysku chciałbym jak najszybciej wrócić do formy psycho-fizycznej.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Organizm sam reguluje swój rytm i lepiej nie starać się tego zakłócać. Próby tłumaczenia seksulności poziomem dopaminy (gdzie? w jakich strukturach mózgu?) nie są uprawnione. Seksulność to bardzo złożony fenomen i zależy od bardzo wielu faktorów, nie do końca zresztą poznanych. Niedawno poznano rolę tlenku azotu w grze naczyniowej. Aktualnie są badania nad rolą siarkowodoru w erekcji. Siarkowodów to "śmierdzący" gaz wystepujący np. w kanalizie. Jest on trujący w większym stężeniu. To taka ciekawostka na razie. Pozdrawiam. JW

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety