Powrót do małżonki po zdradzie a groźby karalne

Moja siostra zdradziła męża. To był romans trwający kilka miesięcy. Szwagier się dowiedział. Zniósł to strasznie, ale po jakichś dwóch dniach od odkrycia tego przez niego stwierdził, że da jej drugą szansę o ile zakończy tamten romans. Ona to zrobiła (ze względu na dzieci). Przed odkryciem zdrady szwagier był chorobliwie zazdrosny a teraz jest jeszcze gorszy. Grozi jej, że jak go zostawi zabije ją, siebie i dzieci zostaną z babcią. Jaka jest szansa, że On te plany zrealizuje?

Dzień dobry!

Nie jest możliwe odpowiedzieć na Pani pytanie - czy jest ryzyko, że szwagier zrealizuje swoje groźby - bez jakichkolwiek informacji na jego temat. Ocena, oszacowanie tego ryzyka wymaga badania psychologicznego i psychiatrycznego.

Z pewnością warto jednak, aby sam szwagier, sama siostra lub oboje wspólnie rozważyli podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!