Powrót do normalnej diety po bulimii

Najpierw miałam bulimię, którą sama wywołałam, ale wyszłam z tego...na miesiąc, a później coraz bardziej się ograniczałam i doszłam teraz do etapu mniej niż 200 kcal dziennie. Dziś mam dość i chcę się leczyć. Mam 162cm i 44kg (w styczniu miałam 160cm i 56kg) Chcę przytyć ale tylko do 48-50kg. Boję się że jeśli zacznę normalnie jeść to przytyję dużo więcej w bardzo krótkim czasie. Czy powinnam stopniowo zmieniać kaloryczność posiłków czy od razu zacząć jeść tak jak przed chorobą?
KOBIETA ponad rok temu

Witaj,
Kalorycznosć diety powinna być zwiększana stopniowo o 300kcal/ tydzień. Jeżeli teraz zjadłaś normolny posiłek organizm doznał by szoku oraz miałabyś dolegliwości ze strony układu pokarmowego - nudności, wymioty, bóle brzucha. Twoja dieta powinna mieć teraz około 500 kcal, a posiłki postać płynną lub papkowatą. W ciągu dnia popijaj Nutridrink (0,5 na 2 śniadanie i kolacja), zjedz mus z banan (kolacja), gotowane małe jabłuszko (podwieczorek) oraz jajko gotowane na miękką np. z pomidorem (bez skórki i pestek) (obiad). W kolejnm tygodniu wprowadć mięso (gotowany indyk) lub rybę (dorsz, morszczuk) oraz drobne kasze np. kasza manna, jaglana. Pozdrawiam, Aneta Kościołek