Powrót do normalnej diety po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego i przy cukrzycy

Dzien dobry .Jestem po zabiegu usuniecia woreczka żółciowego. Mam pytanie po jakim czasie moge zaczac normalnie jesc. Mam cukrzyce przy kturej biore leki.Od 7.08 nie brałam lekuw bo cukier spadł i jest normalny.Fakt zpadł z 400 na 140 .czasem sie podwyży ale spadł dosc duzo..

Pojawia się pytanie co to znaczy "normalnie". Przy cukrzycy i po operacji pęcherzyka żółciowego proponowałabym dietę lekkostrawną z ograniczeniem tłuszczu (min. 3 miesiące po operacji), Z kolei przy cukrzycy dieta powinna być również lekkostrawna oparta na niskim indeksie glikemicznym (ciemne, nieoczyszczone produkty, kasze, surowe warzywa). Przez 3 miesiące po operacji duża ilość błonnika pokarmowego nie jest zalecana, może Pani się źle po nim czuć, dlatego surowe warzywa zastępujemy gotowanymi, ciemne pełnoziarniste pieczywo zamieniamy na lekki graham, owoce - jabłka np. gotowane, pieczone. Stopniowo można wprowadzać większe ilości błonnika, obserwując jak się po nich Pani czuje. W obu przypadkach eliminujemy słodycze i alkohol, smażone potrawy.