Powrót do partnera z depresją i psychozą

od 5 mc mam z chłopaka, który cierpi na depresję,psychozę. sama miałam niedawno depresję, mam też borderline. W piatek chłopak powiedział mi, że nie możemy być już razem, że mamy zbyt podobne charaktery i dołujemy się nawzajem,on czuje się zestresowany i bardziej zdołowany, niż przed związkiem.Tłumaczyłam mu, że bdb do siebie pasujemy,nikt nas nie zrozumie tak dobrze, jak my się nawzajem, pocięłam się, ale walczyłam o nas.Dzis przemyślał, że jednak chce być ze mną. Czy powinnam do niego wrócić?

Witam, nic nie napisała Pani o swojej psychoterapii, powinna Pani omówić swoja sytuację i ewentualne wątpliwości dotyczące związku w cztery oczy z psychoterapeutą. Związki tego typu bywają trudne lecz nie koniecznie nie możliwe, co jednak wymaga pomocy psychoterapeutycznej.Zachęcam do wizyty u psychologa, szczególnie iż napisała Pani o samookaleczaniu się.Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią, pyta Pani, czy powinna wrócić do chłopaka. Pytanie, czy Pani tego chce czy kieruje się wyłącznie jego chęciami. Czy gdyby nie zaproponował Pani powrotu też by Pani tego chciała? To, że Państwo uskarżacie się na poważne problemy psychiczne nie sprawi, że będzie Wam łatwiej. Rzeczywiście można posiadać wiedzę, co się może dziać z drugą osobą, ale można też być zajętym własnymi problemami i nie mieć miejsca na coś więcej. Może to nie jest pewnik, że najlepiej się zrozumiecie, może potrzebujecie stonowanych, wyrozumiałych osób, które wniosą uspokojenie we wspólne życie. Jeśli zdecydujecie się być razem, to z wiedzą że to nie będzie prosta relacja, tylko skomplikowana, trudna, wymagająca. Trzymam kciuki.

Dzień dobry, jeżeli cierpi pani na zaburzenie osobowości borderline (a to powazne zaburzenie) powinna pani uczestniczyć w psychoterapii. Proszę omówić możliwośc do chłopaka z psychoterapeutą. Jeśli nie uczestniczy pani w psychoterapii zachęcam do jej rozpoczęcia. Pozdrawiam.