Powrót do pełnej aktywności 6 tygodni po pourazowym krwawieniu podpajęczynówkowym

Witam. Minęło 6 tygodni od mojego wypadku podczas którego uderzyłem głową o ziemię następstwem czego było pourazowe krwawienie podpajęczynówkowe. Po 10 dniach od zdarzenia wyszedłem ze szpitala. Wszystkie zmiany się cofnęły. Czuję się dobrze, głowa nie boli, nie mam zawrotów. Czy mogę wrócić już do pełnej aktywności fizycznej (cięższa praca, sex, sport itp)? Za tydzień mam wesele kolegi. Czy mogę na nim wypić drinka czy jeszcze nie? Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam

Krwawienie wynika z przerwania ciągłości ściany naczynia. Krew w obrębie tkanki mózgowej jest ciałem obcym i należy ją odpowiednio przetworzyć a następnie usunąć. Procesy naprawcze trwają długo.
Proszę sobie odnieść to do " siniaka"- którego istotą też jest wynaczynienie krwi do tkanki (z bardzo drobnych naczyń). oraz do " rany" czyli przerwania ciągłości tkanek. Naprawa trwa dużo dłużej niż dolegliwości i ból.
Należy unikać wszystkich czynności podnoszących ciśnienie wewnątrzczaszkowe, czyli wszystkiego tego o czym Pan wspomniał.