Powrót do pełnej sprawności po złamaniu bocznym kostki

Witam mialam złamana boczna kostke i nosilam 6 tyg gips dzis mi sciagnieto gips. I teraz moje pytanie brzmi jak najszybciej rozruszac miesnie i kostke zeby juz normalnie mozna bylo chodzic

Szanowna Pani,
Wszystko zależy od typu złamania. Większość tego typu złamań leczy się operacyjnie, Złamania stabilne szczytu kostki bocznej, nieprzemieszczone, bez uszkodzeń pozostałuch kostek goleni można leczyć w op gipsowym. Sugerowałbym udanie się do rehabilitanta specjalizującego się w stopie lub stawie skokowym - w ten sposób najszybciej wróci Pani do sprawności.
Pozdrawiam, dr n.med. Paweł Kołodziejski, chirurg stopy i stawu skokowego