Powrót do poprzedniej diety po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego

Jestem po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego. Czy i ew. po jakim czasie od operacji będę mógł wrócić do mojej poprzedniej diety, czyli spożywania takich potraw jak: omlet z bananów, jajek i płatków owsianych, makaron z owocami morza, gołąbki, sałatka grecka z oliwkami oraz fetą, kuchnia chińska?

Katarzyna Ciuchta Dietetyk, Bielsk

Witam,
Dieta po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego powinna trwać kilka tygodni. Po tym czasie można powoli dokładać nowe produkty i obserwować reakcje organizmu. Potrawy które Pan wymienił są jak najbardziej zdrowe i nie powinny być przyczyną żadnych dolegliwości. Proszę pamiętać tylko o racjonalnym dokładaniu produktów i wstrzymaniu się na okres 1-2 miesięcy po operacji z używaniem pikantnych i ostrych przypraw.

Pozdrawiam :)