Powrót do pracy fizycznej po operacji przepukliny pachwinowej

Witam, 2 miesiące temu miałem operowaną przepuklinę pachwinową prawostronną metodą laparoskopową z założeniem siatki. Dwa tygodnie temu wróciłem już do pracy i obawiam się nawrotu przepukliny ponieważ mam dość ciężką pracę fizyczną. Czy moje obawy są przesadne?? i czy może wykonując taką prace powinienem nosić pas??

Nie znam wielkości przepukliny , nie znam przebiegu i efektu końcowego operacji - nie mogę więc odpowiedzieć na Pańskie pytania! Proszę udać się do operatora- to on winien wyjaśnić wszystkie Pana wątpliwości! zż

PO 6 tygodniach okolica powinna być w pełni zagojona. Proszę unikać ruchów sprzyjających powstawaniu przepuklin. Odpowiednie zachowania powinny Pana zabezpieczyć przez nawrotem. Nauczyć się trzeba mądrego podnoszenia i przenoszenia ciężarów. O swoje zdrowie musi Pan zadbać sam.