Powrót do pracy po leczeniu depresji

Witam. Jestem 31-letnią kobietą i od ok. 3 miesięcy leczę się na depresję. Lekarz stwierdził u mnie silną depresję. W pierwszym miesiącu leczenia leki były nietrafione, co doprowadziło do nieudanej próby samobójczej. Po kolejnej wizycie lekarz zmienił mi leki i już mi się wydawało, że widzę malutką poprawę, aż tu nagle powróciły bardzo silne myśli samobójcze. Już sobie z tym nie radzę. Obecnie od ok. 2 miesięcy przebywam na zwolnieniu lekarskim, co jest bardzo źle widziane przez mojego pracodawcę. Przytłaczają mnie myśli, że gdy wrócę do pracy, to będę miała masę zaległości, ponieważ nikt mnie nie zastępuje. Lekarz co prawda zabronił mi chodzić do pracy, ale czasami pracodawca dzwoni do mnie i wymaga, żebym przyszła i zrobiła jakąś pilną robotę. Przeraża mnie myśl o powrocie w styczniu do pracy. Ja chyba nie dam rady... Proszę, pomóżcie mi, bo sama nie wiem już, co mam robić.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam Panią!

Leczenie depresji bywa mozolne i długotrwałe. Dlatego bardzo ważne jest podjęcie kompleksowego leczenia, czyli równolegle farmakoterapii i psychoterapii. W leczeniu depresji bardzo dobre efekty przynosi psychoterapia poznawczo-behawioralna. Sugerowałabym, aby nie zwlekała Pani z wizytą u psychoterapeuty, gdyż im później rozpocznie Pani terapię, tym dłużej trzeba będzie czekać na jej efekty, tym bardziej, iż nie następują one od razu.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty