Powrót do pracy po usunięciu wyrostka robaczkowego

Mam 42 l miałam usunięty wyrostek po jakim czasie od zabiegu powinnam wrocic do pracy ,pracuje w duzym markecie spozywczym prosze o odpowiedz.Słyszalam ze zbyt szybkie powrot do dzigania może wywołać przepukline.

Witam.
Jeśli wyrostek był usuwany klasycznie, nie powinno się dźwigać przez jakieś 2 miesiące. Jeśli laparoskopem, przez około miesiąc. Jest to kwestią bardzo indywidualną, do każdego pacjenta podchodzi się indywidualnie. Czasem konieczne jest 3 miesiące zwolnienia. Proszę pozostać pod kontrolą poradni chirurgicznej. Tam lekarz będzie kontynuował zwolnienie tak długo, jak będzie trzeba. Pozdrawiam i życzę zdrowia