Powrót do stosowania NuvaRing

Witam serdecznie. Przez ostatnie 3 lata używałam NuvaRing, jednak odstawiłam go 2 miesiące temu (nie założyłam kolejnego po 7-dniowej przerwie), ponieważ partner wyjechał. Teraz chciałabym wrócić do tej metody antykoncepcji. Kiedy powinnam założyć nowy krążek i czy jego skuteczność od razu będzie bez zarzutów? Czy powinnam dodatkowo zastosować prezerwatywy? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Żeby krążek dawał od razu pełną ochronę, należałoby go włożyć, tak jak przy tabletkach antykoncepcyjnych, wraz z pierwszym dniem miesiączki. Jest jednak możliwe, że miesiączki się jeszcze Pani nie uregulowały po odstawieniu antykoncepcji lub zależy Pani na czasie. W takiej sytuacji może Pani umieścić krążek od razu w pochwie, należy jednak przez pierwszy tydzień stosować prezerwatywy, zanim krążek zacznie zapewniać pełną ochronę.

Pozdrawiam serdecznie!