Powrót do stosowania plastrów antykoncepcyjnych a zaburzenia miesiączkowania

Witam, Przez ponad 2 lata stosowałam plastry evra. Od kwietnia je odstawiłam, Przez ten czas okres występował nieregularnie i nie był on obfity ( ciemne plamienie). Chciałabym zacząć od nowa stosować plastry ale nie wiem czy mogę przykleić plaster w dowolnym dniu nie czekając na miesiączkę.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Można przykleić plaster w dowolnym dniu, jednak wtedy należy zabezpieczać się dodatkowo w tym konkretnym cyklu. Jeżeli zacznie Pani stosowanie plastrów w pierwszym dniu cyklu nie będzie takiej potrzeby.