Powrót do tańca po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego

Witam, Panie doktorze 01.09.2016 miałam usunięty laparospokowo woreczek żółciowy. Kiedy mogę bezpiecznie wrócić do treningu tańca (10 lat tańcze w zespole - taniec współczesny, jazz,musical) wymaga rozciągania, przewroty, szybkości, skoków, obrotów, elementy na podłodze, machanie rękami, szybkie podnoszenie z podłogi? Ból w miejscu usunięcia czuję sporadycznie. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Spokojnie można wrócić już do pełnej aktywności tanecznej. Jeśli będzie odczuwała Pani dolegliwości bólowe w okolicy pępka to znaczy, że jeszcze trochę trzeba poczekać, ale gdy operator nie wykonał zbyt dużego otworu w okolicy pępka to już powinna być pani gotowa na jazz.

Witam , nie byłem operatorem , nie znam przebiegu ani efektu końcowego operacji , nie mogę więc odpowiedzieć autorytatywnie!!! Proszę zadać to pytanie operatorowi!!! z.żurawski