Powrót do wcześniejszej psychoterapeutki

Niecały miesiąc temu przerwałam psychoterapię, ale czuję, że chciałabym na nią wrócić do tej samej terapeutki. Jednak obawiam się skontaktować z nią ponownie, ponieważ na ostatniej sesji stanowczo negowałam skuteczność terapii i to, że w ogóle jest mi potrzebna, poza tym podarłam kontrakt i wyrzuciłam go przy niej do kosza. Wcześniej dostałam od niej numer do innego terapeuty, co może oznaczać, że po prostu nie chciała ze mną dalej pracować. Zastanawiam się więc, czy przyjmie mnie z powrotem?

Warto zapytać o to bezpośrednio terapeutki. Okoliczności rozstania i emocje z tym związane mogą mieć wpływ na możliwość podjęcia dalszej współpracy. Należy jednak pamiętać, że terapeutka jest profesjonalistką, powinna zatem potrafić przepracować zaistniałą sytuacje i podjąć najlepszą dla Pani decyzję (podjęcie psychoterapii, skierowanie do innego specjalisty itp).

Nie mogę odpowiadać za terapeutkę ale ja nie odmówiłbym ponownego przyjęcia pacjenta, wręcz przeciwnie, teraz daje to szansę na owocną współpracę. Proszę po prostu skontaktować się z terapeutką i powiedzieć o swojej zmianie nastawienia.