Powrót do zdrowia po tympanoplastyce

Witam, moja córka (11l.) czeka na tympanoplastykę z powodu wady wrodzonej (niewykształcone strzemiączko i odnoga długa kowadełka). Czy po zabiegu będzie mogła szybko wrócić do szkoły, czy przez jakiś czas (jaki?) trzeba chronić ucho przed głośnymi dźwiękami?Będę wdzięczna za wszelkie informacje. Córka wciąż pyta, czy będzie miała dużą bliznę i czy ogolą jej włosy. Niby tylko z ciekawości, bo sama mówi, że to nieważne, ale widzę, że ją to nurtuje, a ja nie potrafię jej odpowiedzieć. Pozdrawiam

Przy tympanoplastyce drogą przewodu słuchowego nie goli się włosów. i blizny nie widać. Z cięcia za małżowiną uszną troszkę się goli. Ale takie fryzury są teraz modne. Blizna z takiego cięcia też jest niewidoczna bo za uchem. Do formy wraca się szybko ale to określi już operator.