Powrót do zdrowia po zabiegu usunięcia stulejki

Witam! Mam 17 lat i aktualnie jestem po operacji napletka, ponieważ miałem małą stulejkę, napletek schodził z główki, lecz ciężko. Jednak mam kolejne pytania, na które chciałbym znaleźć odpowiedź: 1. Czy jak ściągnę napletek z główki penisa to ona powinna się robić taka jakby "fioletowa". Jeśli nie to czym to jest spowodowane? 2. Czy skrzywienie penisa nie tylko we wzwodzie jest normalne? Jest on skrzywiony w lewo na kąt gdzieś 40 stopni, lecz u podstawy jest prosty a skrzywia się takim półkolem. 3. Czy główka powinna boleć podczas dotyku czy nie? Jeśli nie to co zrobić żeby nie bolała?

1. Czy jak ściągnę napletek z główki penisa to ona powinna się robić taka jakby "fioletowa". Jeśli nie to czym to jest spowodowane? - Nie napisałeś w jakim obecnie jesteś okresie po zabiegu. Jeśli minęło niewiele czasu np. do miesiąca to takie zasinienie może występować. To naturalne. Trzeba ćwiczyć napletek, ściągać go i naciągać systematycznie. Jeśli pierścień napletka się uelastyczni zasinienie powoli ustąpi. 2. Czy skrzywienie penisa nie tylko we wzwodzie jest normalne? Jest on skrzywiony w lewo na kąt gdzieś 40 stopni, lecz u podstawy jest prosty a skrzywia się takim półkolem. - W tej sprawie należy skonsultować się bezpośrednio z urologiem. To on po bezpośrednim badaniu określi czy skrzywienie jest patologiczne (uniemożliwia normalne stosunki seksualne) i zaleci odpowiedni sposób postępowania. 3. Czy główka powinna boleć podczas dotyku czy nie? Jeśli nie to co zrobić żeby nie bolała? - Jeśli jesteś świeżo po zabiegu np. 2-3 tygodnie to taki ból może jeszcze występować. Jeśli ból występuje mimo dawno przebytej operacji należy z tym problemem udać się na konsultację do urologa (najlepiej tego, który Cię operował).