Powrót nerwicy po ciąży

Cierpię od 6 lat na nerwice lękową, zanim zaszłam w ciąże leczyłam się i wszystko przeszło. ale po ciąży wróciło z nasiloną siłą. chciałam się leczyć ,ale boję się wziąć jakiejkolwiek tabletki! gdy boli mnie głowa nie wezmę nawet polopiryny.Boję się wyjścia z domu!Nawet gdy nie ma słońca nosze okulary by się schować przed ludzmi!Tak bardzo bym chciała żyć normalnie,Błagam o jakąś odpowiedź w moim otoczeniu nikt nie chce mnie wysłuchać, jestem z tym sama. czy coś da się zrobić? Czy to już koniec?

Psychoterapia przynosi trwalsze efekty niż farmakoterapia, gdyż dotyka źródła problemu, a nie tylko oddziałuje na jego objawy.
Być może - jeżeli lęk przed wyjściem z domu jest bardzo silny i wręcz paraliżujący - dobrym rozwiązaniem będzie podjęcie terapii poprzez Skype? Pozdrawiam