Powrót nerwicy po terapii nerwicy lękowej

mam 34 lata,7 miesiecy temu ukonczylam terapie zdjagnozowanej nerwicy lekowej.Od paru dni na nowo czuje sie zle i leki powrucily ,dusznosci trzesienie itd.Mam pytanie czy nerwica mi powraca???czy nerwicy niemozna wyleczyc do konca zeby nigdy niepowracala???

Dzień dobry!

Zaburzenia lękowe, nerwicowe mają to do siebie, że mogę nawracać. Psychoterapia powinna jednak dawać narzędzia, jak radzić sobie z tymi nawrotami, jak na nie reagować, techniki oswajanie lęków, lepszego rozumienia i kojenia swoich trudnych emocji oraz powracania do pełni sił po gorszym okresie.

Pozdrawiam!

Witam. Może trzeba spróbować innej psychoterapii, innego nurtu. Ja zachecam do psychoterapii psychoanalitcznej, która jest głeboką psychoterapią, ale właśnie przez to moze być bardziej skuteczna w perspektywie dłuższego czasu.