Powrót objawów nerwicy lękowej

Witam serdecznie, Rok temu leczyłam się na nerwicę lękową, jestem osobą bardzo podatną na stres. Od około miesiąca znów odczuwam podobne objawy, strach o wlasne zycie, stres (zwiazany ze zmiana pracy) do tego doszło roztargnienie i problemy z pamięcią... Często zapominam coś zrobić, zapominam gdzie kłade różne rzeczy itp Czy możliwe, że to znów stres daje o sobie znać? Czy to coś poważniejszego? Dziekuje i czekam na odpowiedz. Pozdrawiam

Witam, powinna Pani udać sie do psychiatry, aby zweryfikować co sie z Pania dzieje. Zachęcam tez do przejścia psychoterapii, leki znoszą objawy, a terapia przyczyny problemów. Pozdrawiam

Witam serdecznie. Przede wszystkim potrzebuje pani rzetelnej diagnozy, żeby sprawdzić co może być źródłem takich objawów. Diagnozę może postawić lekarz psychiatra podczas osobistej konsultacji. Może warto skonsultować to z lekarzem, który rok temu zdiagnozował nerwicę lękową? Niezależnie od wizyty u lekarza, zachęcam do podjęcia psychoterapii, aby przyjrzeć się bliżej sposobom reagowania na stres, przezywaniu emocji i poszukać konstruktywnych rozwiązań.
Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Proponuję udać się do psychologa (nie psychiatry). Podczas konsultacji pozna Pani efektywne metody radzenia sobie ze stresem (które mogą być różne - techniki poznawcze, ćwiczenia oddechowe, treningi relaksacyjne, wizualizacja itd.). Leki raczej nie pomogą trwale zniwelować problemu, gdyż działają jedynie na "tu i teraz". Poznanie metod copingu (radzenia sobie z trudnościami) pozwoli Pani elastycznie podchodzić do problemów powodujących stres w każdym momencie, kiedy tylko się pojawią. Pozdrawiam,