Powrót stanów lękowych po zaprzestaniu leczenia

Witam.Jakiś czas temu leczyłam się u psychiatry na stany lękowe.Chodziłam prywatnie,stosowałam mozarin,potem setaloft.Niestety ze względów finansowych przerwałam leczenie.Niestety czuję,że wszystko wraca.Cały czas chce mi się płakać bez powodu,czuję się tak bezsensownie.Bardzo boję się śmierci-bliskich,mojej.Starości też.W takim stopniu,że nie mogę spać przez to i płaczę...Mam pytanie czy lekarz rodzinny przepisze mi setaloft? Pomagał,a niestety nie mam finansów na prywatną wizytę.

Witaj

Setaloft to lek z grupy SSRI i pewnie może go wypisać psychiatra , ale warto zapytać lekarza rodzinnego o ten lek lub skierowanie do psychiatry z NFZ i rozważyć wizytę u terapeuty zajmującego się nerwicami i wdrożyć odpowiednią terapię . Pozdrawiam

Akurat w lecznictwie psychiatrycznym otwartym sieć poradni jest dobrze rozwinięta w ramach NFZ, czyli nieodpłatnie. Nie potrzeba skierowania i nie ma rejonizacji.
Warto rozważyć inne metody pomocy, prócz leków.
Proszę porozmawiać o tym z lekarzem.
Pozdrawiam. JW