Powrót stanów lękowych w ciąży

Witam.1,5 roku temu chorowała na nerwicę lękową,brałam leki,które trochę pomogły.Od niedaleko roku leków nie biorę, raz było lepiej raz gorzej ale jakoś dawałam rade.Jestem teraz w 10 tygodniu ciąży i stany lękowe powróciły, ale tylko wtedy jak zasypiam.Dostaje tak zwane taki nerwowe,które nie dają mi zasnąć. Gdy tylko przysypiam tak dziwnie mnie szarpie,że się budzę,nawet nogi potrafią mi wysoko podskoczyć.Czy może zaszkodzić to dziecku.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie nie powinno to wpływać na dziecko. Proponuje udać się do lekarza psychiatry.

Dzień dobry
Gratuluję ciąży! Jeśli jest taka możliwość, to warto skorzystać też ze wsparcia psychoterapeutycznego.
Serdecznie pozdrawiam